News Ubezpieczenie społeczne ZUS

Jak uzyskać indywidualny numer rachunku bankowego w ZUS?

Indywidualny numer rachunku bankowego w ZUS

     Od 1 stycznia 2018 roku każdy płatnik składek ZUS zobligowany jest do wpłacania jednym przelewem wszystkich składek (społeczne, zdrowotne i fundusz pracy) na indywidualne konto bankowe w ZUS. Od października do grudnia 2017 informacje z indywidualnym numerem konta przesyłane był za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym. Niestety, część osób listu nie odebrała, część przeczytała i stwierdziła, że to mało ważne i wyrzuciła a jeszcze inni schowali w taki miejscu, żeby szybko odnaleźć i do dnia dzisiejszego szukają.

Zatem jak odzyskać Indywidualny Numer Konta Płatnika Składek?

Wystarczy wejść na stronę eskladki.pl (wygląd strony poniżej), wpisać numer NIP, wybrać drugi identyfikator np. PESEL i również go wypełnić, potwierdzić, że jest się człowiekiem i zatwierdzić. I to wszystko.

 

NUMER INDYWIDUALNEGO RACHUNKU BANKOWEGO SKŁADA SIĘ z 26 cyfr z czego 10 ostatnich jest Twoim numerem NIPu. Nie ma znaczenia co wpisane jest w tytule przelewu ale polecamy wpisywać dla swojej orientacji numer deklaracji jakiej dotyczy przelew np. 01.02.2018 płatną w marcu (zawsze opłaca się deklarację za miesiąc poprzedni).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *